Web Scraping

وب اسکرپینگ چیست؟

وب اسکرپینگ یا Web Scraping روشی برای استخراج مقادیر زیادی از داده های وب سایت ها می باشد که با استفاده از این روش می توان داده ها را در یک فایل محلی در رایانه خود و یا به صورت جدولی در پایگاه داده به صورت قالب صفحه گسترده (spreadsheet) ذخیره کرد. داده های نمایش داده شده توسط اکثر وب سایت ها فقط با استفاده از یک مرورگر وب قابل مشاهده می باشند و آنها عملکردی برای ذخیره یک نسخه از این داده ها برای استفاده شخصی ارائه نمی دهند. تنها گزینه های copy و paste وجود دارد که به صورت دستی انجام می شوند که کار بسیار خسته کننده ای است و می تواند ساعت ها و گاهی اوقات روزها به طول انجامد. وب اسکرپینگ یک تکنیک اتوماسیون این فرایند می باشد، به طوری که به جای کپی کردن اطلاعات وب سایت ها با استفاده از نرم افزارهای Web Scraping در کسری از زمان می توان همین کار را انجام داد.

 

کاربردهای وب اسکرپینگ

فرایند Web Scraping: به فرایندی جهت استخراج محتوا و داده ها از یک وب سایت با استفاده از ربات ها گفته می شود. Web Scraping علاوه بر محتوا می توان عناصر کدهای HTML را هم استخراج کند و هر زمان که لازم باشد می توان اطلاعات را منتشر کرد.

Web Scraping در بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد تا بتوان در اولین فرصت به داده های منتشر شده جدید دسترسی پیدا کرد. از جمله کاربرد Web Scraping می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. از وب اسکرپینگ برای تجزیه و تحلیل و همچنین رتبه بندی سایت استفاده می شود.
  2. از Web Scraping برای تعیین قیمت محصولات خود با توجه به قیمت سایر فروشگاه ها استفاده می شود.
  3. شرکت های تحقیقاتی برای جمع آوری اطلاعات از رسانه های اجتماعی از وب اسکرپینگ استفاده می کنند.
  4. شرکت های فناوری املاک و مستغلات از Web Scraping برای واگذاری لیست املاک و مستغلات استفاده می کنند.

Web Scraping به عنوان جزئی از برنامه های مورد استفاده برای فهرست بندی وب، استخراج وب و داده کاوی، نظارت بر تغییر قیمت آنلاین و مقایسه قیمت، جمع آوری لیست های املاک و مستغلات،نظارت بر داده های آب و هوا، تشخیص تغییر وب سایت، تحقیق،پیگیری حضور و شهرت آنلاین ،mashup وب و ادغام داده های وب مورد استفاده قرار می گیرد.

ارسال یک دیدگاه