جمع آوری داده های بورس

این محتوای محافظت شده، لطفا وارد شوید و ثبت نام کنید در دوره برای مشاهده این محتوا

۴ دیدگاه

 1. ۲۵ مرداد ۱۴۰۰

  سلام
  ممنون بابت نکات تکمیلی که فرمودین.
  مطلبی که اینجا گفته شده رو دقیق متوجه نشدم. اگر اطلاعات رو خودمون بخواییم دریافت کنیم، لازم داریم که جدول symbol رو هر از چند گاهی به صورتی دستی آپدیت کنیم و نمادهایی که اضافه شدن رو به جدول symbol اضافه کنیم در این صورتی جوین به درستی عمل میکند. درسته؟
  سوال اول: مقاطع زمانی که لازم هست آپدیت دستی نمادها توسط خودمون انجام بشه به چه صورت هست؟ هفتگی، ماهانه و یا …؟
  سوال دوم: آیا این امکان وجود داره که جدول symbol رو از اپدیت های جدید شما که در سایت میذارین با جدول symbol خودمون جایگزین کنیم؟ میشه اسکریپتی براش نوشته شه؟
  سوال سوم: لطفا در مورد دیتابیس Archive توضیح بیشتری بفرمایید که به چه صورت عمل کنیم.

  ممنونم

  • Admin bar avatar
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۰

   سلام، وقتتون بخیر
   سوال اول: هر زمانی که عرضه اولیه اعلام شد باید اطلاعات اون شرکت را به جدول Symbol اضافه کنید. تعداد دفعات ثابتی نداره. ممکنه یک ماه اصلا عرضه اولیه نداشته باشیم و در یک ماه دیگه ۵ تا عرضه اولیه باشه. درصورتی که اطلاعات نام شرکت را در جدول Symbol وارد کرده باشید، از اون روز به بعد اطلاعات نمادهای جدید را هم دریافت میکنه، پس توجه داشته باشید که قبل از باز شدن نماد جدید باید اطلاعات را وارد کرده باشید.
   ** درصورتی که شرکتها را خودتون اضافه میکنید توجه داشته باشید که حروف “ی” و “ک” در نام شرکتها در اکسل سازمان بورس بصورت عربی هست و در جدول Symbol ستون SymbolArabic باید به همون صورت پر بشه تا در دریافت اطلاعات مشکلی پیش نیاد.
   سوال دوم: بله من در حال حاضر دیتابیس را در انتهای هر هفته به روز میکنم. شما با جوین زدن جداول Symbol و History میتونید اطلاعات دیتابیس خودتون را بروز کنید. جوینها ساده است ولی درصورتی که در نوشتن اسکریپت این قسمت مشکلی داشتید بفرمایید تا اسکریپت بروزرسانی بنویسم.
   سوال سوم: داده های دیتابیس ODS بر اساس نمادهای جدول Symbol فیلتر شده. برای مثال شرکتهایی که در گذشته فعال بودند (مثلا سال ۸۱) و در حال حاضر اون شرکت وجود نداره، اطلاعاتشون حذف شده. همچنین در این جدول اطلاعات گروهها و اطلاعات مرتبط هم اضافه شده. اما در دیتابیس Archive تمام اطلاعات دقیقا مشابه همون فایل اکسل دریافتی هست و هیچ تغییری در اطلاعات داده نشده. حجم این دیتابیس در حال حاضر ۶.۵ گیگ هست. برای انکه دقیقتر متوجه تفاوتش بشید میتونید فایل اکسل یک روز را دریافت کنید و خود فایل اکسل را ببینید. در این دیتابیس دقیقا به همون صورت داده های بیست سال وجود داره. درصورتی که این دیتابیس را خواستید بفرمایین که آپلود کنم و لینکش را در قسمت دانلودها اضافه کنم.

 2. ۳۰ تیر ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر جناب برکند
  این ایده بکاپ هفتگی خیلی خیلی جذابه
  فقط یه موردی هست. من امروز ۳۰تیرماه ۱۴۰۰ بکاپ دیتابیس رو دانلود و ایمپورت کردم. توی سایت هم تاریخ بروزرسانی رو زده ۲۹/۰۴ ولی اطلاعات تا تاریخ ۲۲/۰۴ داخل بکاپ هست. دلیل خاصی داره؟

  • Admin bar avatar
   ۲ مرداد ۱۴۰۱

   سلام، وقت شما هم بخیر. من تست کردم دیتابیس تاریخش درست بود ولی برای اطمینان مجدد آپلود میکنم.

ارسال یک دیدگاه