خانه معاملات الگوریتمی

معاملات الگوریتمی چیست؟

معاملات الگوریتمی، (به انگلیسی: Algorithmic Trading) در بازارهای مالی الکترونیکی به معنای استفاده از برنامه‌های کامپیوتری برای ورود سفارش‌های معاملاتی است. یک یا چند الگوریتم در انتخاب و اعمال این سفارش‌ها از جنبه های مختلف مانند زمانبندی، قیمت یا حجم آن تصمیم می گیرند. در بسیاری اوقات ورود و انجام سفارش‌ها بدون دخالت انسان انجام می‌شود.

هدف از ایجاد خانه معاملات الگوریتمی چیست؟

براساس بررسی هایی که در سال ۲۰۱۴ انجام گرفت مشخص شد بیش از ۷۵ درصد سهام معامله شده در بورس ایالات متحده (از جمله بورس اوراق بهادار نیویورک و NASDAQ) بوسیله سیستم خرید و فروش خودکار صورت گرفته است و این در حالی است که این درصد در خاورمیانه بسیار پایین است.
نیاز به ایجاد معاملات الگوریتمی و خودکار و وجود علاقمندان بسیار در ایران و عدم وجود منبع فارسی مناسب جهت راهنمایی علاقمندان ما را برآن داشت تا با ایجاد یک پایگاه به علاقمندان این حوزه کمک کنیم.
 
در این راستا خانه معاملات الگوریتمی از سال ۱۳۹۸ شروع به فعالیت کرده و سعی دارد با گردآوری آموزش هایی به زبان فارسی و انگلیسی (کتاب الکترونیکی، دوره های آموزشی و ..) به نوبه خود سهمی در زمینه آموزش و گسترش معاملات الگوریتمی در کشور داشته باشد.

آموزش های خانه معاملات الگوریتمی شامل چه بخش هایی است؟

خانه معاملات الگوریتمی آموزش های خود را در دو بخش ارائه می دهد:

مجله آموزشی:

این بخش خود شامل سه دسته است.

معرفی: در این دسته به معرفی افراد، شرکت ها و صندوق های معروف در این حوزه می پردازد و سعی دارد دید مناسب به علاقمندانی  که به تازگی با معاملات الگوریتمی آشنا شده اند بدهد.

آموزشی: در این دسته آموزش های ابتدایی در مورد بورس، معاملات الگوریتمی و تحلیل تکنیکال داده شده است.

دانلود: معرفی نرم افزار، کتاب، دوره های آموزشی و فیلم های مرتبط با بورس و معاملات الگوریتمی.

مسیر آموزشی:

در این بخش مقالات و دوره های آموزشی در رابطه با تولید یک استراتژی جهت تولید خودکار سیگنال های خرید و فروش، بک تست استراتژی و انجام خودکار معاملات به کمک زبان های برنامه نویسی پایتون و SQL ارائه می گردد.

نحوه دسترسی به سایت خانه معاملات الگوریتمی؟

برای دسترسی به سایت می توانید از یکی از url های زیر استفاده کنید:

AlgoTradingHome.com

AlgoTradingHome.ir

ALTH.ir

با وارد کردن هر یک از این آدرس ها در مرورگر خود، به بصورت خودکار به آدرس زیر منتقل می شوید:

https://www.AlgoTradingHome.com

این url آدرس رسمی سایت خانه معاملات الگوریتمی است.

لوگوی خانه معاملات الگوریتمی